www.rozumim.cz

Naučte se design a UX zadarmo online

Pokud chcete nakouknout do oblasti designu a UX, ale nevíte kudy, tady je pár pěkných kurzů a tutoriálů. Všechny jsou zadarmo a v angličtině, ne všechny jsem přečetl nebo absolvoval od začátku do konce.

Intro to the Design of Everyday Things

Skvěle připravený kurz, který můžete projít vlastním tempem. Přímo od D. A. Normana, plný praktických cvičení i teorie, včetně závěrečné práce. Rozhodně jsem se nenudil a naopak jsem se těšil na každou další přednášku.

##UX APPRENTICE Pár kratších lekcí s mnoha odkazy na další články a knihy. Přestože se jedná o stránku, která má přilákat nové uživatele pro nástroj Balsamiq, našel jsem tam užitečné rady. Obrovské množství odkazů na další zdroje mě spíš drazovalo, ale vám to třeba bude vyhovovat.

##Good UI Zde zaregistrujete svůj e-mail a pak (přibližně) jednou týdně dostanete tip na zlepšení UI/UX vaší aplikace. Většinu z nich můžete ihned použít. Budete překvapeni, jak jsou jednoduché.

##First Principles of Interaction Design Přiznám se, tohle jsem ještě nedočetl. Detailní přehled, velmi povedená kombinace teorie s konkrétními ukázkami.

##Hack design Podobně jako Good UI i zde dostanete jednou týdně e-mail. Obsahuje ovšem ‘jen’ výběr zajímavých článků z různých zdrojů.

Kdybyste toho měli málo, přidám ještě dvě stránky, které vypadají také hodně zajímavě, ale já jsem se k nim zatím nedostal a nemůžu je tedy hodnotit: UX Crash Course: 31 Fundamentals a 52 weeks of UX.

3. 6. 2014, kategorie: it
comments powered by Disqus